Приключи разследването за смъртта на велосипедиста, който падна и издъхна в отворена шахта на бул. „Александър Стамболийски“, пише TrafficNews.
С постановление от Окръжна прокуратура-Пловдив наказателното производство по делото е прекратено, тъй като след преценка на доказателствата не се установява виновно поведение на друго лице, което да е в причинна връзка с настъпилия инцидент, довел до смъртта на Стефан Донков-Милионера.
Досъдебното производство е прекратено още в края на миналата година, а към този момент няма обжалване на решението на наблюдаващата прокуратура.
Припомняме, че според официалната информация от МВР, на 22 септември е постъпил сигнал, че в зоната на ремонтни дейности между ул. „Братя Бъкстон“ и бул. „Александър Стамболийски“, велосипедист е паднал в шахта. Пристигналите на място полицейски и медицински екипи, полицаи на Първо РУ установили безжизненото тяло на мъжа, а смъртта е потвърдена от съдебен лекар.
Служители на Пожарната са извадили тялото. Тогава стана ясно, че мъжът е 63-годишният Стефан, който живее в квартал „Кючук Париж“. По информация на медията ни той е с прякора Милионера и е безработен, системно консумирал и алкохол. Няма семейство, живее с майка си.
Източници на разследването разкриха, че Стефан всъщност е починал след удавяне.
Мъжът не е бил на колелото, когато е починал. Той е оставил колелото встрани и сам е влязъл в отвореното съоръжение. Стефан е търсил кабели с цел кражба, но конкретната шахта е била отводнителна. По неясни причини мъжът е паднал вътре и се е удавил.
В касетката на колелото му, а и до самото тяло е имало бутилки с алкохол. Предполага се, че Стефан е бил пиян, когато е влязъл в шахтата.

